Dezynfekcja dłoni – podstawa higieny

Dezynfekcja dłoni – podstawa higieny


Dłonie to część ciała, na której bez wątpienia znajdziemy na co dzień najwięcej bakterii. Wynika to z tego, że to właśnie dłonie mają najczęstszy kontakt z wielorakimi nośnikami. Bywa tak, że nawet wiele razy w ciągu dnia ściskamy czyjąś dłoń, a także dotykamy klamki od drzwi, z którą nie tylko my mieliśmy kontakt – naraża nas to na kontakt z wieloma drobnoustrojami.

Gdzie konieczna jest dezynfekcja rąk?

Staranne dezynfekowanie rąk może okazać się przydatne właściwie w dowolnym miejscu, bo to właśnie przez nasze ręce przenosi się każdego dnia wiele bakterii. Są jednak miejsca, w jakich szczególna troska o czystość rąk jest nawykiem o wyjątkowym znaczeniu ze względu na ich specyfikę. To przede wszystkim wszelkie gabinety medyczne, salony kosmetyczne, punkty gastronomiczne czy hotele. Regularna dezynfekcja rąk jest zatem wyjątkowo znacząca wszędzie, gdzie każdego dnia przewija się niezliczona ilość chorych, klientów czy odwiedzających. Właśnie z tego powodu zagrożenie dostania się do ludzkiego organizmu przeróżnych bakterii jest niezwykle wysokie. Dosłownie każda z obecnych choćby czasowo w podobnych miejscach osób powinna dobrze zadbać o higienę swych dłoni. Dlatego też niezbędne jest, by w tego typu miejscach zainstalowane zostały urządzenia do dezynfekcji rąk. Taki ekwipunek może być jednakowoż wdrożony również w każdym mieszkaniu.

W jaki sposób działają typowe urządzenia do dezynfekcji rąk?

Aktualnie w sklepach odnajdziemy zwykle niemal nieograniczony wybór specjalistycznych sprzętów do dezynfekcji rąk. Potrzeba na tego typu produkty cały czas kwitnie w szczególności z tego powodu, że naprawdę wiele zaczyna pojawiać się również obiektów medycznych czy kosmetycznych, a także restauracji czy hoteli. Urządzenia do dezynfekcji rąk mogą funkcjonować na wiele różnych sposobów. Do najnowocześniejszego sprzętu należą te aparaty, które umożliwiają użytkownikom skorzystanie ze preparatu odkażającego bez ich dotknięcia. Używając tych nieco starszych, trzeba jeszcze posłużyć się aktywującym mechanizm przyciskiem.