10 najlepszych książek marketingowych dla właścicieli małych firm

Wiosenna i szykowna kreacja dla mamy


Nie ma chyba ważniejszego wydarzenia dla najmłodszych niż Komunia. Dzięki staraniom rodziców to znakomita okoliczność do porozmawiania w szerszym familijnym składzie. Obowiązkowe kwestie to dobry lokal i bogaty stół, ale nie powinniśmy zapominać o stosownej garderobie. Skromnie i elegancko zarazem - taki strój na pewno wpasuje się w przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii.

Wiosenna i szykowna kreacja dla mamy

Każde dziecko z pewnością ogromnie przeżyje to święto. To pierwszy udział w wydarzeniu na pierwszym planie w gronie rówieśników. Nasze pociechy spodziewają się również prezentów, a mama szykuje smakowite jedzenie, bądź zamawia imprezę komunijną w restauracji. Znacznie wcześniej myślą też o tym, w co się ubrać, aby strojem zaznaczyć uroczysty i jednocześnie wesoły charakter komunii syna lub córki. Nie od dziś wiadomo, że uwaga biesiadników zwrócona będzie zaraz po dziecku na na mamę. W co więc się ubrać, aby zrobić dobre wrażenie na całej familii? Podpowiadamy.

Bluzka koronkowa?

Bluzka koronkowa przyda się do wielu kreacji. Rzecz jasna trzeba dopasować wdzianko do swojej figury. Nieco zwiewniejsze modele można dopasować zarówno do spodni, jak i niektórych spódnic. Ale dokładniej - do czego może dopasować się bluzka koronkowa? Wiadomo, że chodzi tu o uroczystość komunijną, dlatego ubiór nie będzie przesadnie śmiały i rzucający się w oczy. Zamiast tego wystarczy zderzyć krój bluzki z fasonem spódnicy. Lepiej odpuścić koronki i falbany na korzyść spódnicy gładkiej, do okolic kolana. Dobrze sprawdzą się także spódnice trapezowe. Gdy idzie o kolor, bluzka koronkowa na komunię najczęściej ma odcień bieli, beżu czy écru. Ostatecznie może stylistyka pastelowa, albo jasny niebieski lub zielony. Jednak najczęściej ten wybór jednak dotyczy bluzki w jaśniejszych tonacjach.

Skromnie ale z wiosenną lekkością

Buzka koronkowa to niejedyny pomysł na szykowny strój na komunię - może nim być również prosta bluzka koszulowa. Koniecznie biała, ponieważ wtedy można znaleźć do niej wiele stylizacji, na przykład w barwach wiosny. Wiosenna zieleń czy łagodne odcienie niebieskiego - z neutralną bluzką stworzą dopasowany duet. Tym razem możemy pokusić się o dobranie odpowiednich spodni. Mogą to być spodnie szerokie bądź tradycyjne cygaretki.

Kobieca sukienka zawsze się sprawdzi

Jednak najczęstszym wyborem kobiet podczas okresu Pierwszej Komunii pozostają sukienki, także dla prostego wyboru butów, dodatków i ładnego żakietu na wieczór. Jaki kolor sukienki wybrać? Zdecydowanie błękit. Może być to fason w duże kwiaty bądź w prążki, ale gładkie sukienki również wyglądają nieźle. Do tych klimatów idealny będzie biały żakiet i pastelowe sandałki bądź czółenka. Skromnie, ożywczo i wytwornie - w ten sposób powinna wyglądać idealna damska stylizacja na Komunię.